"Inu-Yasha" tomik 3

 

Seria rozwija się zdrowo, Rumiko Takahashi potrafi zainteresować, także jest dobrze. W tomiku trzecim powracamy do poszukiwań kolejnych odłamków Klejnotu Czterech Dusz. Oczywiście, by je zdobyć Inu-Yasha i Kagome będą musieli stanąć naprzeciw groźnych demonów. Wyobraźnia autorki przykuwa uwagę.

Na samym początku poznajemy Nobunagę, niefrasobliwego i fajtłapowatego (skąd my znamy takie postacie) samuraja. Ten śpieszy na pomoc księżniczce Tsuyu, której mąż opętany został przez nieczystą siłę. Tworzenie niespecjalnie rozgarniętych postaci sprawia autorce sporo przyjemności, podobnie jak powoływanie do życia wymyślnych stworzeń - towarzyszem Nobunagi jest bliżej nie zidentyfikowana miniaturka małpki, nijaki Hiyashimaru. To taki odpowiednik pchły Miyagi, który jest kompanem Inu-Yashy.

Jak się okazuje, kawałki Klejnotu są do zdobycia nie tylko w przeszłości, ale również w czasach obecnych. Druga historia zawarta w tomiku opowiada o demonicznej masce, która czyni spustoszenie i stanowi zagrożenie w rzeczywistości Kagome. Tymczasem nasza bohaterka ma kłopoty z zaliczeniem egzaminu z matematyki i chłopakiem, który chce się z nią umówić. To ostatnie brzmi może nieco kiepsko, ale nie jest wcale tak źle. Artystka jest oszczędna w środkach, więc nie można mówić o dłużyznach, a raczej o kilku udanych żartach.

Ogólnie rzecz biorąc, jest ciekawie. Autorka nie traci czasu, nie rozwleka kolejnych myśli, pod koniec tomiku rozpoczyna kolejny wątek. Ten, oczywiście, zapowiada się dość ciekawie - przeciwnicy naszych bohaterów muszą przecież być coraz potężniejsi.

Jakub "Tiall" Syty

"Inu-Yasha. Baśń z feudalnych czasów" tom 3
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 03.2005
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w