"Inu-Yasha" tomik 2

 

Na początek autorka serwuje finał pojedynku z Yurą. Później Inu-Yasha musi zmierzyć się z pewnym silnym, znanym mu skądinąd demonem. Drugi tomik mangi różni się nieco od pierwszego tempem rozwoju wydarzeń, nie mniej jednak jest wciągający.

W mandze nie brak dynamicznej akcji. Również postacie są tu dobrze wykreowane, a co więcej oryginalne, jak na przykład niezwykła pchła Myoga. Ponadto w komiksie znajdziemy magiczne przedmioty, na przykład niczego sobie dwugłową laskę Jakena. Autorka ma niewątpliwie bardzo ciekawe pomysły, a te uatrakcyjnią fabułę.

Gdzieś po drodze zagubiona zostaje idea wyprawy, której celem będzie znalezienie rozproszonych po całym świecie elementów klejnotu Shikon. Być może autorka z tomiku na tomik będzie rozwijała tę myśl przewodnią, tymczasem bohaterowie uwikłani zostają w zupełnie inne problemy.

Nie można nie wspomnieć o elementach bardziej brutalnych, których Rumiko Takahashi wcale nie unika, mimo że komiks jest kierowany raczej do młodszej grupy odbiorców, a także może bardziej do jej żeńskiej części. Dwa rozwiązania fabularne są naprawdę ostre.

Po niezłym początku przyzwoita kontynuacja. Rumiko Takahashi postawiła na akcję i wychodzi jej to lepiej, niż w przypadku przygód Ranmy, chociaż te serie trochę się od siebie różnią tematycznie.

Jakub "Tiall" Syty

" Inu-Yasha" tom 2
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Witold Nowakowski
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2004
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 188
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł

Zakup w