""Hellsing" tom 5

Rynek karmi się głupotą

Ten grudniowy dzień, w którym rozwarłem karty najnowszego tomu Hellsinga (już 5) był przerażający. Nie, nie dlatego przerażający, że ta cudowna, świetna i wspaniała seria opowiada z takim zaangażowaniem totalne głupoty, ale dlatego, że zgodnie z zapowiedzą wydawcy miał być to ostatni tom serii... I niestety takim się nie okazał.

Pan Hirano widać przeżywa wspaniały odlot mogąc zaserwować nieprzebranym masom odmóżdżonych fanów dalszy ciąg swojej opowieści. Choć wydaje mi się, że ten odlot i chęć przedłużania serii w nieskończoność jest raczej wynikiem stałego wzrostu posiadanych funduszy na koncie. Ale do rzeczy.

Otóż w tym, już piątym, tomie nasi niezwykle odważni bohaterowie zmuszeni zostają do stawienia czoła nazistowskiemu wrogowi z Millenium. Wielu powie, no ale przecież to nic nowego. Tym razem jednak nasz rysownik bezpłciowców przerasta samego siebie i wysyła wampirze-wilkołacze stado stetryczałych żołnierzy SS, aby dokończyli dzieła Hitlera sprzed półwiecza. Zdobyli w końcu Londyn. Jak wiemy, sytuacja jest beznadziejna. Jest beznadziejna przez cały tom, którego głównym tematem jest oczywiście lot sterowców na Londyn i tupanie z nóżki na nóżkę ich pasażerów w oczekiwaniu na następującą, jak zwykle w mangach, na końcu tomu rzeź londyńskich owieczek. I jakby tego jeszcze było mało, to czytelnicy dowiadują się, że bycie wampirem jest tak atrakcyjne, że tylko niewielu Anglików nie zdradziło swojej ojczyzny zawczasu. No i oczywiście biedna pani Hellsing zostawiona sama sobie, bez swojej najlepszej zabawki - Alucarda, musi sama pokonać wszystkie bestie. A Alucard spędza cudowne wakacje na Morzu Północnym i nawet nie chce przysłać atkrytki.

Cóż, komiks ten jest niezwykły i dlatego nie dziwi jego powodzenie na naszym rynku. Przyznam, że sam z wypiekami na twarzy wyczekuję chwili, w której JPF ogłosi oficjalną zapowiedź wydania kolejnych ociekających krwią tomów serii dla dorosłych nastolatków.

Paweł "timof" Timofiejuk

"Hellsing" tom 5
Scenariusz: Kohta Hirano
Rysunki: Kohta Hirano
Tłumaczenie:
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 24.12.2004
Wydawca oryginału: Shonen Gahosha
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 200
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł

Zakup w