"Gunsmith Cats" tomik 7

 

Sonoda nie pozostawia czytelnikowi ani chwili wytchnienia, idzie jak burza w rozwijaniu kolejnego wątku, a czyni to z "Gunsmith Cats" bardzo dobrą historię sensacyjną, w której po dostatkiem rozrywki na najwyższym poziomie. Ta manga wciąga niczym dobry film, trzyma w napięciu od początku do końca.

Znana czytelnikom Goldy powraca, tym razem w kontekście podziału stref wpływów pomiędzy największymi organizacjami przestępczymi i wprowadzaniu na rynek nowego, silnego narkotyku. Przestrzelona przez Rally dłoń i porażka, jakiej doświadczyła czyni z niej bardzo niebezpieczną rywalkę. Rozgrywka między nimi to ogromne wyzwanie dla Rally, "kwestia dumy i umiejętności", jak mówi sama bohaterka, tym bardziej, że nasza łowczymi nagród nie zdaje sobie sprawy, jak misternie uknuta została intryga, która ma zmusić ją do bezkompromisowej kapitulacji.

Skomasowana akcja nie pozwala oderwać się od lektury, co chwili mangaka serwuje jakiś niespodziewany zwrot akcji. Wątek prowadzony jest wzorowo, nie sposób doszukiwać się w nim uchybień. Nawet poziom edytorski nie stoi na kiepskim poziomie, chociaż wciąż pozostawia sporo do życzenia. No, i te odwrócenia kadrów. Momentami nie sposób nie wypomnieć tego wydawcy, że niemal wszyscy bohaterowie to mańkuci - pistolet trzymany w lewej dłoni nie wygląda tak pewnie, jak w prawej. Nie mniej jednak wszelkie niedopatrzenia są strawne, bo fabuła naprawdę porywa.

Na ponad dwieście stron wartkiej akcji w takim wykonaniu powinien zdecydować się każdy miłośnik sensacji. Przygody wystrzałowych kociaków są warte zwrócenia na nie uwagi. Polecam.

Jakub "Tiall" Syty

" Gunsmith Cats" tom 7: "Powrót Goldy"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Radosław Bolałek
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 03.2005
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 232
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł

Zakup w