"Gunsmith Cats" tomik 6

 

Kociaki wracają zawsze w dobrym stylu. Sonoda nie traci, jak widać, pomysłów na kolejne przygody Rally i Minnie, a czytelnik może spokojnie sięgać po szósty już tomik mangi, bo znajdzie w niej to wszystko, co dobre w serii.

Tym razem poznajemy małą Jeenę, której ojciec, Michale Stone aka "Mr. Smart", ma dość nieciekawą przeszłość. Stone jest kasiarzem oraz uzdolnionym hipnotyzerem i są osoby, które chcą wykorzystać jego umiejętności czyniące go również smakowitym kąskiem dla łowców głów, takich jak nasze bohaterki. Matka dziewczynki nie zezwala na kontakty córki z ojcem, chociaż ten wykazuje się dużą troską o małą. Jeena kocha go bardziej niż apodyktyczną rodzicielkę i decyduje się uciec do taty. Tu zaczyna się cała historia. Oczywiście, w grę wchodzą tu nie tylko rodzinne kwestie, ale przede wszystkim szemrane umowy i gangsterskie transakcje. Tempo akcji tradycyjnie na wysokich obrotach, nawet pomimo tego, że swoją rolę w tym całym zamieszaniu mają dzieci, przyjaciele Jeeny.

Sonoda potrafi nadać intrydze smaku, gmatwając ją we właściwy sobie sposób. Takie gangsterskie historie bardzo przyjemnie się czyta. Ponadto, mangaka umieszcza swoje bohaterki w pewnym spójnym świecie i tak oto Rally znów napotyka na swej drodze Riff Raff, nazywającą siebie "Speed Angel".

Pewnym tłem do tej historii jest przeszłość Rally, a właściwie to Irene, bo tak brzmi jej prawdziwe imię. Przeszłość Rally i doświadczenia małej Jeeny są trochę podobne, nietrudno domyślić się w takim wypadku, że do całej sprawy nasza bohaterka podejdzie bardziej emocjonalnie. Najwyższa pora dodać coś więcej o bohaterkach, bo lada moment przyjdzie się z nimi pożegnać.

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że polepszyła się trochę jakość druku tego komiksu. Jak widać wydawca może lepiej, a rysunki Sonody tylko na tym zyskują. Szkoda, że dochodzi do tego już pod sam koniec serii.

Jakub "Tiall" Syty

"Gunsmith Cats" tom 6: "Porwanie"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 01.2005
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 232
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł

Zakup w