"Ranma "1/2" tom 2

 

 

Na horyzoncie pojawia się nowa postać. To Ryoga Hibiki, chłopak o zaburzonym zmyśle orientacji w terenie, kolega Ranmy z jego starej klasy licealnej. Po długiej wędrówce udało mu się wreszcie odnaleźć swojego zaprzysiężonego wroga. Teraz, wiedziony silnym motywem zemsty, pragnie pojedynkować się z Ranmą. Jak nietrudno się domyślić, będzie przy tym co niemiara zabawnych sytuacji.

Pojedynki Ranmy z Ryogą stanowią oczywiście trzon akcji drugiego tomiku mangi, ale mimo wszystko autorce udaje się urozmaicić zdarzenia między innymi rozwijaniem relacji Ranmy z Akane. Motywy humorystyczne związane są także z osobą ojca Ranmy, który najczęściej pod postacią pandy, przemyka gdzieś w tle z tabliczkami, którymi porozumiewa się z otoczeniem. Śmieszny jest również doktor Tofu. Ogólnie, komiks Rumiko Takahashi tryska radością z każdej strony; jest bardzo, bardzo śmieszny.

Tym, których tomik pierwszy nie do końca przekonał, polecam kontynuację. Wydaje mi się, że jako seria humorystyczna, "Ranma 1/2" może zdobyć sobie u nas sporą popularność. Niestety, na drodze tej popularności stoi jakość wydania mangi. Bardzo chciałbym, żeby była ona lepsza, ale jak na razie niewiele na to wskazuje, a wnioskuję to po braku poprawy jakości publikacji piątego tomu serii "Gunsmith Cats", która nastąpiła po dość długiej przerwie i można się było spodziewać progresu.

Lekka rozrywka dla każdego. Sława "Ranmy 1/2" faktycznie wydaje się być niezawyżona, co mam nadzieję potwierdzone zostanie także w kolejnych tomikach. Spragnionym dobrego humoru polecam.

Jakub "Tiall" Syty

Sformułowanie "świniak rządzi" chyba nie spełnia oczekiwań czytelnika co do wyważonej, rozsądnej opinii, jaką winien sporządzić redaktor naczelny największego w kraju internetowego magazynu poświęconego w całości komiksowi. Trudno.

Sławek Kuśmicki

 

"Ranma 1/2" tom 2
Scenariusz: Rumiko Takahashi
Rysunki: Rumiko Takahashi
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 10.2004
Wydawca oryginału: Shogakukan, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł