"Naruto" tom 9

 

Tomik dziewiąty "Naruto" powinien spodobać się przede wszystkim tym, którzy cenią sobie i szaleją za pojedynkami jeden-na-jeden. Tomik przesycony jest indywidualnymi walkami, co więcej, są to potyczki rozgrywane w fantastycznym stylu. Bez dwóch zdań rozrywka "na maxa".

Na początek autor serwuje zakończenie starcia Sakury z Ino. W kolejności zaprezentowane zostają cztery walki, z których każda ma w sobie wiele ciekawych rozwiązań. Zazwyczaj to właśnie indywidualne pojedynki między bohaterami pozwalają autorowi na stworzenie pomysłowych motywów, interesujących i zaskakujących rozstrzygnięć. Przedstawione walki to przede wszystkim pokaz umiejętności jednostek, które dotarły do preselekcji przed częścią trzecią egzaminu na chunina. W parze z umiejętnościami idzie pewien wyeksponowany światopogląd, głównie chęć wygrywania i udowadniania innym, ze się może oraz potrafi osiągnąć dobry wynik z trudnym przeciwnikiem. Oprócz tego pojawia się trochę humoru, czasem w sytuacjach najmniej spodziewanych.

Trudno nie wspomnieć historii z dzieciństwa, jaką pomiędzy kolejnymi rozdziałami opisuje mangaka. Widać, że jego szczenięce lata obfitowały w śmieszne przygody i bardzo miło z jego strony, że dzieli się nimi z czytelnikami. Po raz kolejny można zauważyć, jak często w życiu autor odwoływał się do "Dragonballa", co w pewien sposób przełożyło się na stworzenie "Naruto".

Tomik dziewiąty serii jest bardzo dobry i wiele wskazuje na to, że kolejny będzie również trzymał wysoki poziom. Eliminacje do Trzeciego Egzaminu na chunina zapewniają wyjątkową rozrywkę.

Jakub "Tiall" Syty

 

Album składa się generalnie z dwóch części: walki Naruto oraz walki zakochanej w nim Hinaty. Patrząc obiektywnie, niewiele się w tym albumie wydarzyło, czasowo nie obejmuje on więcej jak kilka godzin, jednak jest to wciągające i ciekawe. Trudno w to zapewne uwierzyć trzeba, więc przekonać się samemu.

Robert "Graves" Góralczyk

"Naruto" tom 9: "Neji i Hinata"
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 11.2004
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł