"Gunsmith Cats" tom 5 "Kerosene"

 

Od początku do końca szybka akcja. Tak w jednym zdaniu scharakteryzować można piąty tomik "Gunsmith Cats". Dynamika to duży plus mangi Kenichiego Sonody. Po dłuższej przerwie, wystrzałowe dziewczyny znów działają.

Tytułowy Kerosene to silny narkotyk, który w poprzedniej części został zaaplikowany Rally Vincent. Obecnie w konsekwencji tamtych wydarzeń, młoda łowczymi nagród zostaje pozbawiona pozwolenia na broń. Tymczasem mężczyzna, na którym nasza bohaterka chce wziąć odwet, niejaki Bean aka "Road Buster", przewoźnik na żądanie, dostaje kolejne zlecenie na transport narkotyków. Między tą dwójką rozegra się pojedynek obfitujący w strzelaniny i pościgi samochodowe. Oczywiście na tle rozgrywki między przedstawioną dwójką profesjonalistów, nie zabraknie porachunków różnych grup podziemia, większej ilości gangsterów, a także pomysłowej Minnie May. Piąty tomik "Gunsmith Cats" to zwyczajnie dobra rozrywka na dłuższą chwilę.

Jeśli ktoś oczekiwał, a oczekiwałem tego między innymi ja, że po dłuższej przerwie w wydawaniu "Gunsmith Cats" wydawca poprawi jakość druku, to głęboko się rozczaruje. Po raz kolejny, po fatalnym wręcz wydaniu tomiku czwartego, czerń jest rozmyta i wielokrotnie trudno dopatrzyć się, co przedstawiają niektóre kadry. Jakość wydania to duży minus serii. Na osłodę pozostaje niezła fabuła.

Sonoda po raz kolejny serwuje przyzwoitą historię sensacyjną z dobrze już znanymi postaciami. Komu podobały się tomiki poprzednie, a nie zapomniał jeszcze o istnieniu tej serii, ten zapewne nie zawiedzie się na "Kerosene".

Jakub "Tiall" Syty

 

"Gunsmith Cats" tom 5: "Kerosene"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 10.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 222
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł