"Naruto" tomik 8

 

 

Zapewne wszyscy zachodzili w głowę, co też wydarzy się, gdy nasi bohaterowie stojąc w środku wieży otworzą zdobyte w Lesie Śmierci zwoje. Nie zdradzając szczegółów powiem, że druga część egzaminu na chunina dobiega niespodziewanie szybko końca i przed tymi, którzy poradzili sobie z zadaną konkurencją kolejne wyzwanie.

Jak się okazuje, tę część sprawdzianu umiejętności zalicza zbyt wielu uczestników. W takim układzie przed częścią trzecią dojść musi do eliminacji, które wyłonią tych najlepszych. Słowa Wielkiego Hokage są jednoznaczne: "Siłą osady jest siła shinobi... Siłą kraju jest siła osady... A prawdziwa siła shinobi może narodzić się tylko i wyłącznie podczas walki na śmierć i życie." Czy zmęczeni wydarzeniami ostatnich godzin Naruto, Sasuke i Sakura będą w stanie szybko zmobilizować siły?

Oprócz wspomnianych eliminacji i pojedynków, które się na nie składają, dochodzi między innymi do spotkania Orochimaru z Kakashim. W ogóle poznajemy coraz więcej faktów dotyczących tego anty-bohatera. Tymczasem sytuacja, z jaką mamy do czynienia, robi się coraz mniej ciekawa dla Sasuke, który został naznaczony piętnem złego nukenina. Czy nauczyciel trójki młodych ninja jest wstanie pomóc swojemu uczniowi?

Pomysł z eliminacjami, w których dojdzie do pojedynków jeden-na-jeden nie jest może oryginalny, ale za to zapewni sporo rozrywki. Tak się składa, że by dotrzeć do trzeciego egzaminu każdy z uczestników będzie musiał odsłonić kilka kart, jakie ma w zanadrzu. Niecierpliwię się na dziewiąty tomik, w którym rozpoczętych eliminacji ciąg dalszy.

Jakub "Tiall" Syty

Dalszy ciąg egzaminów na chunina. Wydawałoby się, że to w kółko to samo, a jednak niesamowicie wciąga i trzyma w napięciu. Każdy pojedynek jest inny, każdy jest ciekawy i każdy z wygrywających przeciwników jest niezwykły. Na koniec mamy pojedynek Sakury i Iny -dawnych przyjaciółek, dzisiaj konkurentek. Która wygra? A, to już w następnym tomie...

Robert "Graves" Góralczyk

 

"Naruto" tom 8
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 17.09.2004
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł