Wreszcie.

Zmiany, zmiany, zmiany...

Od czego by tu zacząć? Może od nagród K? No właśnie - wspólnie z WRAK-iem, Stowarzyszeniem Twórców Contur i Łódzkim Domem Kultury przygotowaliśmy tegoroczną edycję nagród komiksowych K. Formularz do głosowania znajdziecie na WRAK-u. Serdecznie zachęcam do oddania głosów i zapraszam na wręczenie nagród, które odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu. Warto zajrzeć też na stronę festiwalu, a wcześniej przeczytać wywiad z jednym z organizatorów Piotrem Kasińskim.

Tematem numeru jest twórczość Juana Gimeneza, poza tym znajdziecie dwa wywiady, obszerną zagranicę, recenzje i felietony. A KiZię i KiZiora narysował dla nas Mateusz Skutnik.

W tym miesiącu do redakcji dołączyły dwie osoby - Sebastian Rerak i Michał Siromski. A to nie koniec personalnych niespodzianek, które dla Was szykujemy...

Ruszamy też z publikowaniem komiksów - na początek dziełko Marcina Gręźlikowskiego (scenariusz) i Mariusza Sopyłło (rysunek). W kolejnym numerze zaprezentujemy historie, które nie zmieściły się do Antologii Egmontu "Człowiek w probówce". I od razu apel do młodych autorów - jeśli chcecie, żeby Wasze prace zostały zamieszczone w KZ, piszcie na adres - [email protected]

Następny numer będzie miał swoją premierę na MFK, czyli w sieci powinien pojawić się ok. 15 października. Do zobaczenia w Łodzi.

Sławek Kuśmicki

PS: W poprzednim wstępniaku niesłusznie przypisałem Znakomiksowi status pisma "konwentowego", podczas gdy w rzeczywistości jest on kwartalnikiem. Za sprostowanie dziękuję Andrzejowi Baronowi.