"Spectacular Spider-man" nr 3
("Dobry Komiks" nr 14/2004)

 

 

Wyznanie Eddiego Brocka zmieniło rozgrywkę między symbiotem, a Spiderem w egzystencjonalną dysputę. Zakończenie historii "Głód" z pewnością zaskoczy niejednego z czytelników. Druga część zeszytu rozpoczyna nowy wątek, w którym na drodze naszego bohatera staje nie kto inny, tylko Doktor Octopus.

Finał epizodu z Venomem naprawdę może się podobać. Nie jest to po prostu klasyczne zakończenie historii, w której superłotr obrywa nieźle po grzbiecie od superbohatera, po czym umyka w siną dal, gdzie po cichu i namiętnie planować będzie zemstę. Jenkins poszedł w "Głodzie" w trochę innym kierunku, a mianowicie skupił się na ludzkich uczuciach, emocjach bohaterów, którzy znaleźli się w osobliwych okolicznościach, sytuacji patowej, a ta wymaga myślenia, a nie prania się po gębach.

Inaczej jest w otwarciu trzyodcinkowego cyklu "Odliczanie". Początek nie wnosi nic specjalnego, a wprowadzenie postaci Octopusa jest dokładnie odwrotnością tego, co napisałem o zakończeniu poprzedniej historii. Otóż Octopus wraca po dłuższej przerwie, jaka minęła od czasu, kiedy dostał od Pajączka niezłe lanie i jest gotowy na realizację zemsty, którą sobie misternie przygotował. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że kontynuacja wniesie jakieś ciekawe rozwiązania fabularne.

Zeszyt ten ocenić o tyle trudno, że z jednej strony przemawia za nim koniec jednej historii, z drugiej niespecjalnie zachwycić może początek kolejnej. Jakby jednak nie było, komiks ten może spokojnie zaspokoić głód oczekiwania na zapowiedzianego już "Amazing Spider-mana".

Jakub "Tiall" Syty

Jenkins lepiej zaczyna niż kończy i to już powszechnie znany fakt. Czyta się przyjemnie, a najlepsze są fragmenty z udziałem Petera i jego grupy dziwacznych znajomych.

Sławek Kuśmicki

"Dobry Komiks" nr 14/2004: "Spectacular Spider-Man" nr 3
Scenariusz: Paul Jenkins
Szkic: Humberto Ramos
Tusz: Wayne Faucher
Kolory: Studio F
Tłumaczenie: Michał Nowakowski
Wydawca: Axel Springer Polska
Data wydania: 27.08.2004
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 48
Format: 17 x 26 cm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy cienki
Druk: kolorowy
Dystrybucja: kioski
Cena: 4,90 zł