"Neon Genesis Evangelion"
tom 7

 

Długo. Długo czekali miłośnicy serii na jej kontynuację. Długo czekali na to, co będzie miało miejsce po dramatycznym i tragicznym w skutkach pojedynku dwóch Evangelionów, dwóch pilotujących je kolegów. Wydany w 2000 roku zeszyt kończący akcję tomiku szóstego budził apetyt na szybką kontynuację, teraz można go wreszcie zaspokoić.

Jak można było przypuszczać, Shinji jest kompletnie załamany tym, co zdarzyło się na polu walki z Evą-04 opanowaną przez Anioła; załamany i zły na ojca, którego decyzja doprowadziła do śmierci Tojiego. Nie mogąc poradzić sobie z narastającą w nim nienawiścią do ojca i wszystkiego, co robił dla Nerwu postanawia uciec, lecz kiedy ma już odjechać następuje kolejny atak.

Zagubionego w zadumie Shinjego spotyka Kaji. Rozmowa z nim, podczas której Kaji opowiada o swoim dzieciństwie i swojej młodości, ma sprawić, że nasz młody bohater zmieni swoją decyzję. Rozmowa ta jest również zagłębieniem się w pewne wątki dotyczące przeszłości, o których dotychczas nie było mowy.

Odczułem pewną zmianę klimatu, która to dała o sobie znać gdzieś przy końcu tego tomiku, kiedy to miejsce mają niespodziewane wydarzenia. Wydaje mi się, że szykuje się coś ciekawego w kolejnym. Świadczyć o tym mogą również słowa komandora Ikariego: "Wszystko się dopiero zaczyna." Niecierpliwie czekam na ciąg dalszy.

Jakub "Tiall" Syty

"Neon Genesis Evangelion" tom 7
Scenariusz: Yoshiyuki Sadamoto
Rysunki: Yoshiyuki Sadamoto
Tłumaczenie: Rałał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 07.2004
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 187
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł