"Neon Genesis Evangelion" tom 6

 

Tomik szósty jest historią czwartego pilota Evangeliona. Czwartym pilotem zostaje Toji Suzuhara. Tomik szósty jest najbardziej dramatyczny ze wszystkich.

Jak się okazuje do walki z pozaziemskim zagrożeniem trzy Evangeliony to za mało. W związku z powyższym, NERV desygnuje nowego pilota. Czwartym dzieckiem, wybrańcem, okazuje się być Toji. I choć chłopak przyjmuje od razu złożoną mu propozycję, to jednak wkrótce dopadają go wątpliwości. Shinji ma być tym, który pomoże mu oswoić się z podjętą decyzją.

Wyeksponowanym wątkiem jest również uczucie Hikari, przewodniczącej, do Tojiego. Chociaż wątek ten na pierwszy rzut oka wydaje się być nie tak ważny, to jednak ostatecznie widać, jak istotny jest w budowaniu klimatu linii fabularnej. Uczucia są przecież jednym z kluczowych elementów tej serii.

Nie będę ukrywał, że to druga połowa tomiku i zawarte w niej wydarzenia są najważniejsze dla całej historii. Nie brak tu dynamicznej akcji, nie brak tragizmu. Pojedynek z kolejnym Aniołem sprawia, że coraz szybciej przerzuca się kolejne strony komiksu.

Ci wszyscy, którzy czytali wydawane kilka lat temu zeszyty mangi, a także ci, którzy swoją przygodę z "Evangelionem" rozpoczęli niedawno znajdują się po przeczytaniu tego tomiku na tym samym etapie. Zapewne jedni i drudzy z wielką niecierpliwością czekają na ciąg dalszy.

Jakub "Tiall" Syty

"Neon Genesis Evangelion" tom 6
Scenariusz: Yoshiyuki Sadamoto
Rysunki: Yoshiyuki Sadamoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 06.2004
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł