Jarek Obważanek

Komiksowa kawa
Newsy, których nie było na WRAKu

W lipcu na WRAKu nie poszły newsy:

...o tym, że "Ślizg Gawronkiewicza". Bo "Ślizg" tak naprawdę należy do Towarzystwa Wydawniczego i Literackiego a to, że w jednym numerze pojawił się wywiad z Gawronkiewiczem nie oznacza, że rysownik ten automatycznie zawładnął pismem.

...o tym, że Motopolowi wyczerpał się nakład jednego z "Rorków". Bo nie wiem, czy cieszyć się, że wszystko zeszło, czy też martwić, że to jedyna seria wydawnictwa, która dobrze się sprzedaje.

...o tym, że komiks "Tasty Bullet", którego autorami są Jonathan Vankin i Arnold Pander jeszcze nie trafił na rynek, a już zakupiono prawa do jego ekranizacji. Bo Amerykanie chętnie kupują licencje, ale do ekranizacji nie zawsze dochodzi, więc nie ma jeszcze z czego się cieszyć (zresztą czy tak naprawdę te ekranizacje w ogóle nas cieszą?).

...o tym, że fani "Star Wars" zostali zignorowani przez redakcję "Dobrego Komiksu". Bo już dawno zrozumiałem, że wszelkie petycje spływają po wydawcach i lepiej normalnie z nimi pogadać, niż rzucać im w twarz takie "argumenty". Ale do fanów "Star Wars" widać jeszcze to nie dotarło.

Jarek Obważanek, 1.08.2004