"Naruto" tom 6

 

 

W lesie dochodzi do niespodziewanych splotów wydarzeń, których konsekwencje odbijają się na naszych bohaterach. Ta część sprawdzianu, a więc "bitwa o zwoje", zmienia klimat mangi.

Tym razem nacisk położony jest głownie na próbę sił, walkę, zmagania bohaterów. Dużo się dzieje. Oprócz motywu egzaminu pojawia się także zupełnie inny, może nawet bardziej intrygujący i jednocześnie mający największy wpływ na rozwój akcji. Otóż wśród młodych ninja w lesie pojawia się bardzo groźna postać, która ma pewne niecne cele do osiągnięcia. Nie zdradzę nic więcej.

W przypadku tego tomiku można śmiało mówić o pewnym odwróceniu ról głównych postaci, do którego dochodzi już niemal na samym początku. Sasuke przeżywa ciężkie chwile zwątpienia, Naruto imponuje swoją odwagą i determinacją, a Sakura uwypukla swoje znaczenie w drużynie. Dobrze, że pozostaje jeszcze ktoś taki jak Rock Lee; bohater, który wprowadza do fabuły największą dawkę humoru.

W egzaminie bierze udział dwadzieścia sześć trzyosobowych grup, tak więc już z założenia nie wszyscy uczestnicy mogą zostać dobrze scharakteryzowani. W takim układzie przybliżonych zostaje zaledwie kilka grup, a i tak czytelnik może dostać mętliku starając się zapamiętać od razu wszystkie kluczowe dla rozwoju akcji postacie. To pewien minus, który ostatecznie nie jest może aż tak przykry, ale zmusza do częstego kartkowania komiksu w celu właściwego rozpoznania opisywanych bohaterów.

Mam nieodparte wrażenie, że opisywany egzamin potrwa jeszcze bardzo długo. "Las śmierci" może okazać się miejscem prawdziwych dramatów. Wszystko przed nami.

Jakub "Tiall" Syty

 

Dalszy ciąg egzaminu na stopień chuina w Lesie Śmierci. Manga, którą można szybko dla zabawy przeczytać po ciężkim dniu. Nie można się po niej spodziewać zbyt wiele. Czysta rozrywka i jako taka sprawdza się doskonale

Robert "Graves" Góralczyk

 

"Naruto" tom 6
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 05.2004
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 184
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł