"Love Hina" tomik 4

 

Nie wiem, czy nie udało mi się po prostu wczuć w klimat kolejnego tomiku "Love Hiny", czy też może jest on jakoś różny od poprzednich. Fakt faktem, że niespecjalnie mi się go czytało.

Keitaro decyduje, że nie będzie już więcej próbował zdawać na Todaj. W związku z tym szuka pracy. Na horyzoncie pojawia się dawna miłość Narusagawy: jej korepetytor. Traf sprawia, że to on zostaje pracodawcą naszego bohatera. Cała sytuacja ubrana jest oczywiście w niezliczoną liczbę zabawnych sytuacji. Źródłem wielu jest córka pana Sety, mała Sara, która lubi robić psikusy, a ofiarą tychże jest oczywiście Keitaro.

Akcja rozwija się ślamazarnie. Cały tomik streścić można naprawdę w niewielu zdaniach i już po tym widać, że nie jest najlepiej. Autor bazuje w dużej mierze na różnorodności charakterów przedstawianych przez niego postaci. Każda z nich ma swoje przywary, z których on śmieje się na każdym kroku. Pan Seta, wykładowca uniwersytecki, również nie jest bez wad. Dzięki pojawieniu się tego bohatera, a także jego córki, Akamatsu ma po prostu większe pole do popisu, ale właściwie nie jest to nic, czego nie można by się było spodziewać. Poczucie humoru autora jest już w zasadzie dobrze znane czytelnikowi i chyba trudno będzie go zaskoczyć.

Mangaka postanowił wprowadzić do swojego komiksu maskotę. Żółwia mianowicie. Żółw jest niewielki, uśmiechnięty, powtarza: "miu", potrafi też fruwać. Jeden z rozdziałów w niniejszym tomiku poświęcony jest ganianiu za nim. Jak ja to widzę? To chyba bardziej upychacz, niż jakieś ciekawe rozwiązanie fabularne.

Nowi bohaterowie to za mało. Ten komiks potrzebuje jakiejś siły ożywczej, która pchnie wszystko do przodu, bo inaczej przerodzi się w przeciętną historyjkę obyczajową z powtarzającymi się gagami.

Jakub "Tiall" Syty

 

"Love Hina" tom 4
Scenariusz: Ken Akamatsu
Rysunki: Ken Akamatsu
Tłumaczenie: Izumi Yoshida
Wydawca: Waneko
Data wydania: 06.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha, Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Częstotliwość: dwumiesięcznik
Cena: 15,90 zł