"Love Hina" tom 3

 

Czy Keitaro i Naru udało się zdać na Todaj? Nie. Niestety obydwoje zawalili egzaminy, czym bardziej przejęła się oczywiście Naru, i w związku z porażką oraz ogólnym załamaniem postanowili opuścić Hinatę, by wyruszyć w Japonię. Jak się można domyślić, wyruszyli osobno, każde na własną rękę, nie powinno jednak ulegać wątpliwości, że oboje spotkają się, by wspólnie doświadczyć wielu zabawnych sytuacji.

Ciężar tego tomiku spadł tym razem na barki dwójki bohaterów. Autor nie zapomniał naturalnie o pozostałych dziewczętach z Hinaty, a nawet wprowadził nową, bardzo charakterystyczną i przezabawną postać, która zaaplikowała sporo świeżości w relacje między dwójką niedoszłych studentów, nie mniej jednak te osoby grają tu role poboczne.

"Love Hina" to manga dla nastolatków. Chociaż bohaterowie zdają się poruszać w realnym świecie, to tak naprawdę wszystko jest niczym w jakiejś bajce. No i jeszcze rozterki miłosne. Te są wzięte niczym z jakiegoś romansu, co może wydawać się bardzo nudne dla dojrzałego czytelnika. Myślę jednak, że wszystko zależy od podejścia i "Love Hina" może być również pozycją dla starszego odbiorcy. Jeśli szukamy w lekturze tej mangi powodów do śmiechu, to jest ich w niej bez liku. Jeśli natomiast usiądziemy do lektury nastawieni negatywnie, to raczej się nam ta pozycja nie spodoba. Polecałbym to pierwsze podejście.

Akamatsu postawił tym razem w dużo większej mierze niż dotychczas na humor związany z golizną. Nagość pojawia się tutaj w ilości dużo większej niż w obydwu poprzednich tomikach. Czy to źle? Wszystko jest w granicach dobrego smaku, a jeszcze dodaje komiksowi uroku, więc jest w porządku. Zastanawiam się tylko, czy owa tendencja nadal będzie obserwowalna i czym to się może zakończyć. Odnośnie kreski dodam jeszcze, że na wielu stronach rysunki wydają się być upchane jakby na siłę, a więc jest ich tam bardzo dużo, co sprawia, że trzeba się momentami wczytywać w niewielkie obrazki. To może być czasem męczące.

Do kolejnego egzaminu rok czasu. Co w takim układzie, jeśli nie nauka, będzie zaprzątać głowy bohaterów? Spokojnie oczekuję na ciąg dalszy. Spokojnie, ponieważ nie uważam, żeby "Love Hina" w nadmiarze była zjadliwa, a także dlatego, że kolejny tomik będzie bardziej sympatycznym przerywnikiem od codzienności, niż czymś zapadającym w pamięć.

 

 

Jakub "Tiall" Syty

Świetna, relaksująca, historyjka. Ten tom jest znacznie lepszy od poprzedniego. Kolejne przygody Keitaro i Narusegawy oraz wszystkich innych mieszkanek pensjonatu, mimo, że zabarwione nutką smutku nadal bawią i zachęcają do sięgnięcia po kolejne tomy.

Robert "Graves" Góralczyk

"Love Hina" tom 3
Scenariusz: Ken Akamatsu
Rysunki: Ken Akamatsu
Tłumaczenie: Izumi Yoshida
Wydawca: Waneko
Data wydania: 04.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha, Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 192
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 15,90 zł