"Neon Genesis Evangelion"
tom 3

 

Shinji zostaje pilotem z własnej woli. Znajduje oparcie w Misato, zyskuje także przyjaźń Tojiego, z którym nie układało mu się z początku zbyt dobrze. Shinji wyraźnie aklimatyzuje się w nowym otoczeniu, ale proces to powolny, bo oprócz swoich problemów spoczywa na nim jeszcze obowiązek walki z zagrożeniem ze strony Aniołów.

Nasz bohater spotkał Ayanami Rei już na samym początku pojawienia się w NERVie. Zastąpił ją na stanowisku pilota, ponieważ wskutek odniesionych ran, dziewczyna nie mogła kontynuować walki z trzecim Aniołem. Od tamtej pory niewiele dowiedzieliśmy się o tej bohaterce. W tym tomiku zostaje nam ona nieco przybliżona, ale znowu nie na tyle, byśmy wiedzieli o niej wszystko. Ayanami Rei to osoba bardzo tajemnicza, niewyrażająca uczuć, zapatrzona w Gendou Ikariego. To bardzo zastanawia i trapi jednocześnie Shinjego, który wciąż pragnie kontaktu z ojcem.

W tym tomiku ma miejsce jedna z zapadających w pamięć scen "Evangeliona". Jest to ta, w której Shinji przychodzi do domu Ayanami, by oddać jej kartę identyfikacyjną. Scena ta pełna jest niedomówień, pokazująca inność Ayanami oraz niejednokrotnie już eksponowaną wrażliwość naszego bohatera.

Jako dodatek na końcu tomiku tym razem wypowiedź Megumi Hayashibary, która opowiada o trudnościach związanych z podkładaniem głosu pod Rei w serii anime.

Kolejne wyzwanie dla Evangelionów było trudniejsze niż poprzednie. To oczywiste, że nie może być łatwo. Z zainteresowaniem poznaję bohaterów, ich wzajemne relacje, a także podziwiam pojedynki wielkich robotów z niezidentyfikowanymi istotami zagrażającymi światu.

Jakub "Tiall" Syty

"Neon Genesis Evangelion" tom 3
Scenariusz: Yoshiyuki Sadamoto
Rysunki: Yoshiyuki Sadamoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 15.03.2004
Wydawca oryginału: Kadokawa Shoten Publishing Co., Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 176
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 17,00 zł