Naruto 4

 

 


Na moście dochodzi do ostatecznego pojedynku pomiędzy Naruto i Haku. Czy złość, jaką wywołał w naszym bohaterze fakt, że Sasuke przyjął na siebie śmiertelny cios osłaniając go własnym ciałem, doda mu skrzydeł i pozwoli pokonać przeciwnika? Na moście dochodzi do końcowego pojedynku między Kakashim i Zabuzą. Czy nauczyciel trójki młodych shinobi zada ostateczny cios nukeninowi? Na moście stają również naprzeciwko siebie łotry Gato oraz ludzie z wioski. Jak zakończy się ten konflikt?

W tym tomiku poznajemy dobrze historię Haku. Smutną i poruszającą. I nagle nie wiemy już, czy ta postać wciąż budzi w nas pewną niechęć, czy też rosnące współczucie. Podobnie okazuje się być z Zabuzą, mistrzem Haku, dla którego ten jest kimś najważniejszym. Nic nie jest tu banalne i proste. Postacie ukazywane przez Kishimoto nie są płaskie, a wręcz przeciwnie, dość ciekawie złożone.

Dobry tomik. Jego końcówka to zapowiedź turnieju, właściwie testu sprawnościowego, podczas którego zmierzy się ze sobą wiele indywidualności, wielu dobrych w swym fachu młodych shinobi. Tak, tak, przyszła już bowiem pora na to, by Naruto, Sasuke i Sakura wzięli udział w egzaminie na chuninów.

 

 

Jakub "Tiall" Syty


Coraz bardziej przekonuje się do tego szkraba. Bałem się, że nie będę miał nic na miejsce "Dragonballa" w tej konwencji, a jednak myliłem się. Jest to manga całkiem inna, chociaż tematycznie bardzo podobna. Mimo humorystycznych akcentów jest na pewno o wiele bardziej poważna (śmiech przez łzy). Ten tomik kończy jedną dłuższą opowieść a zaczyna następną i już się nie mogę doczekać dalszego ciągu. Polecam, ale raczej tylko fanom.

Wojciech "dieFarbe" Garncarz

"Naruto" tom 4
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 01.2004
Wydawca oryginału: Shueisha, Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 180
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 13,00 zł