"Love Hina" tom 2

 


Czas płynie nieubłaganie i coraz mniej go do egzaminu na Todaj. Nim ten jednak nastąpi Keitaro czeka egzamin próbny - PreTodaj oraz egzamin wstępny. Te kolejno mają ocenić jego szanse dostania się na wymarzoną uczelnię oraz umożliwić mu aplikowanie. Wiele przed naszym bohaterem.

Jasna sprawa, wszystko dąży do dnia egzaminu właściwego, ale kolejne tygodnie nie są spędzane wyłącznie na nauce. W międzyczasie mamy Święta Bożego Narodzenia, Nowy Rok, Walentynki. Każde z tych wydarzeń to powód do niezliczonych wesołych sytuacji, w których Keitaro, jak zwykle zresztą, okaże się niezgułą. Ale raczej w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Poza tym, Keitaro wciąż prześladują myśli o obietnicy złożonej przed piętnastoma laty. Momentami wydaje mu się, ze to Narusagawa jest dziewczynką z przeszłości. Ale wciąż ma wątpliwości...

Zwariowane są przygody mieszkańców Hinaty. I zabawne. Już to Keitaro rozmawia spokojnie z dziewczętami, już to jest kuszony przez Mitsune, obrywa bokenem od Motoko, albo wpada w ramiona Kaolli. Niełatwo ma Keitaro. Niełatwo. Ale jemu się to przecież podoba.

Zmieniła się tłumaczka, ale nie dostrzegłem jakiejś większej różnicy w stylu prowadzenia dialogów przez postacie. Co zaś się tyczy zmiany, to ta pewnie wynika z faktu, ze pierwszy tomik był tłumaczony na potrzeby "Mangamixu", a do serii wydawnictwo zatrudniło nowa osobę.

Sympatyczna to manga, prowadzona w dość szybkim tempie, ze sporą dawką humoru i ładnymi rysunkami. Mnie, jak na razie, poznawanie perypetii bohaterów sprawia sporo przyjemności. Komu podobał się tomik pierwszy, drugi rozczarować na pewno nie może.

Jakub "Tiall" Syty


" Love Hina" tom 2
Scenariusz: Ken Akamatsu
Rysunki: Ken Akamatsu
Tłumaczenie: Izumi Yoshida
Wydawca: Waneko
Data wydania: 2004
Wydawca oryginału: Kôdansha, Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 200
Format: 116 x 169 mm
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: offsetowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: salony prasowe
Cena: 15,90 zł