"Gunsmith cats" tom 4

 

Sonoda nie zwalnia tempa. Kolejny tomik "Gunsmith Cats" jest wyśmienitą opowieścią sensacyjną. Nie pozwala na oderwanie się od czytania aż do ostatniej strony. A co tym razem serwuje nam autor?

Miss Gordy, którą znamy z tomiku poprzedniego, wciąga Rally w niebezpieczną rozgrywkę. Naszej bohaterce wstrzyknięty zostaje "Kerosene", bardzo silny, syntetyczny narkotyk, wywołujący stany hipnotyczne i sprawiający, że zażywająca go osoba staje się podatna na sugestię. Czy Rally poradzi sobie sama ze sobą i przezwycięży działanie narkotyku? Czy Minnie, Misty i Becky wyciągną ją z tarapatów? Wszystko to na stronach czwartego tomiku.

Mangaka nie sili się może na szczegółowe portrety psychologiczne swoich bohaterek (to przecież kobiety odgrywają tu role pierwszoplanowe), a mimo to motywy ich działania oraz sposoby postępowania każdej z nich wydają się być zrozumiałe, jasne. Wszystkie dotyczące Rally i Minnie informacje są wciąż podawane zdawkowo, nie mniej jednak czytelnik może mieć nieodparte wrażenie, że dobrze zna już opisywane postacie. Chociaż to akcja jest w tej mandze najważniejsza, to mimo wszystko został zachowany balans między dynamicznymi scenami, a konstrukcją pojawiających się osób, co jest, moim zdaniem, dużym plusem tego komiksu.

Jeżeli chodzi o obraz, to tym razem bywa ciężko z odbiorem. Na wielu stronach wszystko okazuje się zbyt ciemne - czerń rozmywa się, co odbiera pełnię wyrazu wielu kadrom. Wina druku, bo Sonoda radzi sobie doskonale ze wszystkimi scenami. Małe spostrzeżenie: na jednym z kadrów zegar wiszący na ścianie jest lustrzanym odbiciem. Niedopatrzenie wydawcy, czy też zabieg rysownika?

Cóż, po raz kolejny jest to sprawnie poprowadzona historia, pełna dynamizmu, wartkiej akcji. Warto zasmakować.

Jakub "Tiall" Syty

"Gunsmith Cats" tom 4: "Minnie May"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 02.2004
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 224
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł