"Gunsmith cats" tom 3

 

Trzeci tomik przygód Rally Vincent i Minnie May. Trzeci raz autor daje czytelnikowi powody do zadowolenia. Można powiedzieć, że jak się to czyta, to jest to zabawa do trzeciej potęgi.

Fabuła tego tomiku opiera się na dwóch wątkach. Najpierw pojawia się Gray, którego poznaliśmy już wcześniej. Planuje ucieczkę z więzienia. Jak wiemy ma swoje porachunki z Rally. Jest ostro. Kolejne rozdziały opowiadają o Misty Brown, znajomej naszej bohaterki. Ta jest w niezłych tarapatach. Porachunki z mafią to rzecz niebezpieczna.

Sonoda ponownie tworzy scenariusze przeładowane akcją, w których niewiele jest momentów przestoju. Dzięki temu lektura "Ostrej gry" jest prawdziwą przyjemnością i dostarcza bardzo dużo frajdy. Czyta się to bardzo szybko. Równie szybko jak pędzą samochody w czasie przedstawionego pościgu na autostradzie, albo co najmniej tak szybko, jak lecące pociski wystrzelone z broni Rally.

Jakiś czas temu, dzięki uprzejmości kolegi, mogłem przejrzeć francuskie wydanie "Gunsmith cats". Między innymi tego tomiku. Otóż okazuje się, że rysunki Sonody wiele tracą w naszej edycji, ponieważ komiks wydrukowany jest dużo gorzej. Lekka kreska rysownika może być u nas prawie niezauważalna, a dla przykładu ciemne kadry okazują się być dużo za ciemne. Tak więc, chociaż ostatnio możemy cieszyć się z kolejnych dobrych pozycji, które u nas wychodzą, to jednak pozostają spore zastrzeżenia, co do ich formy edytorskiej.

Niewiele do podsumowania. Zachęcam do lektury. Dobra sensacja.

Jakub "Tiall" Syty

"Gunsmith Cats" tom 3: "Ostra gra"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 12.2003
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 244
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 18,00 zł