Wolverine/Hulk część 3

Gdybym miał szczerze odpowiedzieć na pytanie o moje największe wady, na pierwszym miejscu wymieniłbym brak cierpliwości. Nawet kilku-minutowe opóźnienie pociągu potrafi dłużyć mi się w nieskończoność, a przerwy na reklamy podczas filmu przyprawiają o napady wściekłości godne samego Rosomaka. I oto Mandragora zmusza mnie abym czekał kolejne długie tygodnie na finał historii Sama Kietha, a jakby tego było mało, to ciągle nie wiem czy warto.

Trzecia cześć tej mini serii przynosi nam wreszcie odpowiedzi na kilka pytań. Z opowieści dr Bannera dowiadujemy się kim jest (a może raczej kim była?) Po i co łączyło ją z naukowcem. W pewnym momencie narrację przejmuje jednak dziewczynka, przez co końcówka historii staje się nieco zagmatwana. To wszystko zajmuje połowę komiksu. Kolejne strony Kieth przeznaczył między innymi na pokazanie krótkiego sparingu pomiędzy naszymi bohaterami, a niedźwiedziem polarnym. I to wszystko. Reszta w następnym, na szczęście już ostatnim numerze.

Podobnie jak w poprzednich zeszytach i tutaj natrafimy na sporo mniej lub bardziej zabawnych żarcików, zarówno słownych jak i rysunkowych. Mamy też kolejną, tym razem krótszą bijatykę. Gdyby nie fakt, że wszystko to zdaje się być jedynie tłem dla czegoś znacznie poważniejszego darowałbym sobie zakup tej pozycji. I nie skusiły by mnie do niego nawet rysunki Kietha, które niektórzy okrzyknęli już "genialnymi". Być może zgodziłbym się z tym stwierdzeniem w odniesieniu do kilku konkretnych kadrów, ale nie do całości. Ciągle też jestem zdania, że niektóre momenty aż się proszą o realistyczny rysunek. Odrealnione postacie doskonale pasują do scen bijatyk, czy też do wspomnień Po, ale już opowieści doktora mogła by być ukazana nieco inaczej.

Z pośród już wydanych numerów ten zrobił na mnie najlepsze wrażenie, ale, póki co nie mogę nikomu z czystym sumieniem polecić tej serii. Jej ocena zależy od tego w jaki sposób zostanie zakończona i dlatego muszę się z nią wstrzymać. No cóż, mówią, że cierpliwość jest cnotą, dlatego właśnie jej życzę sobie i wam na święta.

dasst

 

Rysunki nadal powalają. Scenariuszowo, trójka jest nieco gorsza. Mimo, że tajemnica Po zaczyna się pomału wyjaśniać, tracę chęć jej poznania. Nie spodziewam się już niczego po tym komiksie i kupię czwartą część tylko i wyłącznie dla rysunków.

Robert "Graves" Góralczyk


Trzeci tom już właściwie niczym nie zaskakuje. Historia powolna, co jest dowodem na to, że ten komiks powinno się wydać w całości, gdyż pierwsze wrażenia zdecydowane były najlepsze. Mimo to wciąż znajdziemy kilka udanych rysunków (misiu polarny!). Można kupić.

Paweł "Kurczak" Zdanowski

 

"Wolverine/Hulk" część 3
Scenariusz: Sam Keith
Rysunki: Sam Keith
Kolory: Richard Isanove
Tłumaczenie: Orkanaugorze
Wydawca: Mandragora
Data wydania: 11.2003
Wydawca oryginału: Marvel Comics
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 24
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: błyszczący
Druk: kolor
Dystrybucja: kioski
Częstotliwość:
Cena: 8,00 zł