"Naruto" tom 3

 

Kolejny trening, jakiemu poddana zostaje trójka świeżo upieczonych geninów, ma nauczyć ich kumulowania swojej czakry. W tym celu będą musieli nauczyć się poruszać po powierzchniach pionowych. Ten rodzaj zaprawy ma pozwolić młodym ninja opanować zdolność koncentracji energii wewnętrznej w każdym punkcie swojego ciała, co jest bardzo istotnym elementem ninjutsu i nieodzownym elementem każdej techniki walki. Jak myślicie, komu uda się wbiec najszybciej na wierzchołek drzewa?

Oprócz wspomnianego treningu na drodze Kakashiego i jego uczniów stanie po raz kolejny niebezpieczny Zabuza, tym razem ze swoim bardzo uzdolnionym podopiecznym: Haku. Przed naszymi bohaterami nie lada wyzwanie, ponieważ ten shinobi nie popełnia podobno dwa razy tych samych błędów. Czy naszym bohaterom uda się wyjść szczęśliwie z tej arcytrudnej potyczki?

Jest jeszcze jeden ciekawy, a moim zdaniem najlepszy, wątek zawarty w tym tomiku, a mianowicie historia pewnego małego chłopca. Inari przestał wierzyć w prawdziwych bohaterów, chociaż ktoś w przeszłości chciał go nauczyć, jak odważnie iść przez życie. Teraz niewiele od niego starszy Naruto będzie starał się pokazać mu, że warto stawać w obronie wartości, które są dla nas ważne. Ale czy ktoś taki jak Naruto może nauczyć kogoś czegoś wartościowego?

Jest to moim zdaniem najfajniejszy z dotychczasowych tomików, a mam nadzieję, że w kolejnych będzie jeszcze lepiej. Seria zaczyna się rozkręcać. Kishimoto wciąż zawiera w swojej historii wiele humoru, ale widać, że nie zależy mu tylko na bawieniu czytelnika. Oczywiście, wprowadza nowe techniki walki, duży nacisk kładzie na potyczki, ale też ma ambicję powiedzieć coś więcej o życiu, czy też wartościach. Z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Jakub "Tiall" Syty

 

Manga, którą czytam dla odprężenia. Szybka akcja, ciekawe przedstawienie treningów młodych ninja. Przystępne wytłumaczenie filozofii wschodniej. Jedno co mi się nie podoba, to fakt, że właściwie nic nie jest tutaj pewne. To, że ktoś został zabity, nie znaczy wcale, że nie żyje, ponieważ w tym czasie kiedy cios miecza(topora) przeciął jego ciało on był gdzieś zupełnie indziej - a "zginął" tylko podstawiony przez niego pieniek (skąd oni biorą te pieńki ?). Jednak nadal będę kupował i czytał przygody Naruto, aby przekonać się w jaki sposób będzie zdobywał kolejne stopnie ninja.

Robert "Graves" Góralczyk

 

"Naruto" tom 3
Scenariusz: Masashi Kishimoto
Rysunki: Masashi Kishimoto
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P.Fantastica
Data wydania: 17.11.2003
Wydawca oryginału: Shueisha Inc.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 208
Format: 12 x 17 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: kioski
Cena: 13,00 zł