Gunsmith Cats tom 2: "Eksplozja"

 

 

Drugi tomik "Gunsmith Cats" może być prawdziwą eksplozją w oczach tych, którzy nie wiedzą po co sięgają. A sięgają po pełną dynamicznej akcji mangę, która może zainteresować i wciągnąć.

Kolejne osiem krótkich rozdziałów to dobrze opowiedziane i dobrze narysowane historyjki o przygodach Rally Vincent i Minnie May. Tomik podejmuje pewne wątki z części pierwszej, a osobą ściślej je łączącą jest Ken Turey, ukochany Minnie. Znajomość "Bonnie & Clyde" nie jest może konieczna, ale wypadałoby wiedzieć, co miało tam miejsce.

Podczas lektury zauważyć można drobną zmianę dotyczącą postaci głównej bohaterki. W tomiku pierwszym mówiono do niej Larry, teraz Rally. Oryginalny zapis tego imienia pozwala na tego typu zmianę, ale Rally jest też przezwiskiem bohaterki, pochodzącym wprost od jej umiłowania do szybkich wozów. Tłumacz pozwolił sobie przemianować ją w ten sposób prawdopodobnie również po odzewie czytelników, którzy domagali się imienia Rally, jakie spotkać można w wersjach amerykańskiej, czy niemieckiej. Ale jest to raczej kwestia poboczna.

Nie bez kozery na tylnej stronie okładki widnieje napis "tylko dla dorosłych". O ile w tomie pierwszym scena erotyczna (pojawiła się tylko jedna) była mało wyraźna, tak teraz na dwóch stronach mamy przedstawiony akt masturbacji Minnie May. Sonoda mógłby oczywiście unikać tego typu obrazów, no ale często tak bywa, że gdzie są szybkie samochody, zabójcze giwery oraz ładne dziewczęta, tam też pojawia się mniej, lub bardziej eksponowana erotyka. Nie powinno to dziwić, bo "Gunsmith Cats" to przecież seria przeznaczona bardziej dla chłopaków i tego typu wstawki mają tylko uatrakcyjniać jej lekturę.

Rysunki odzwierciedlają zamiłowanie Keinichiego Sonody do markowych samochodów oraz wyrafinowanej broni. Taka staranność, wypływająca z pasji, przekłada się bardzo pozytywnie na odbiór obrazów. Pomimo tak dużego wnikania w detale przedmiotów Sonoda nie zapomina o postaciach ludzkich i te są również dobrze narysowane. Nic do zarzucenia.

Moim zdaniem jest to pozycja ciekawa, godna polecenia miłośnikom sensacji. Dwieście trzydzieści stron tej mangi to dobry sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Jej lektura w przerwie między zajęciami spełniła moje oczekiwania. Czego więcej wymagać?

Jakub "Tiall" Syty

"Gunsmith Cats" tom 2: "Eksplozja"
Scenariusz: Kenichi Sonoda
Rysunki: Kenichi Sonoda
Tłumaczenie: Alex Hagemann
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 10.2003
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Data wydania oryginału:
Liczba stron: 236
Format: 11,5 x 18 cm
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 16,00 zł