Oh! My Goddess: tom 22


Przedstawiono warunki i decyzja należy do Urd. A ta wcale nie zamierza iść matce na rękę - co prawda Peorth jest jej przyjaciółką, ale przyjaźń to jedno, a poświęcenie zupełnie co innego...

Ostatnio można było odnieść wrażenie, że Boginki straciły swój potencjał. Cały czas była to bardzo sympatyczna manga, ale zaczęło jej brakować jakieś iskry, tak widocznej na początku. Urd przestała się wtrącać do związku swej młodszej siostry, bomby Skuld pojawiają się już rzadziej. Nie ma naprawdę groźnych przeciwników , ani czegoś ekscytującego...

Ale to wcale nie znaczy, że historia nie może już zachwycić.

Jeśli z utęsknieniem oczekiwaliście powrotu autora do starej formy - to ta chwila właśnie nadeszła.

Zawarto w tym tomie to, co jest i zawsze było w Boginkach najlepsze - wspaniałe postacie, doskonały humor sytuacyjny i zabawne dialogi. Ekipa została pokazana w najlepszym z dotychczasowych składów. Jest Peorth, jest Urd, Bellandy i Skuld... I to, co sprawia, że opowiadana historia mimo, że błaha, stanowi jeden z najlepszych fragmentów serii - Hild.

Matka Urd pojawiła się w poprzednim tomie, ponieważ jednak nie było miejsca, żeby dokładniej ją przedstawić, teraz to nadrobiono . I okazuje się to fantastycznym posunięciem, gdyż nagle poznajemy jedną z ciekawszych postaci. Nawet na chwilę nie pozwala nam zapomnieć o tym, że jest demonem, a jej matczyny stosunek do córki jest uroczy. Oprócz tego nareszcie wraca Marller, która przygotowała kolejną niespodziankę.

Zdecydowanie jeden z najlepszych tomów w ogóle. Wprowadzenie nowej postaci bardzo pomogło i odświeżyło historię. Jeżeli z jakiegoś powodu mieliście przerwę w kupowaniu, to najwyższa pora ją skończyć.

Krzych Ayanami


Przykład na to, że można zrobić dobry i zabawny komiks, pozbawiony przemocy. "Boginki" czyta się łatwo i przyjemnie. Wbrew pozorom, rzecz nie tylko dla nastolatek.

dasst


Scenariusz: Kosuke Fujishima
Rysunki: Kosuke Fujishima
Tłumaczenie: Rafał "Kabura" Rzepka
Wydawca: J.P. Fantastica
Data wydania: 09.2003
Wydawca oryginału: Kôdansha Ltd.
Liczba stron: 160
Format: B6
Oprawa: miękka z obwolutą
Papier: matowy
Druk: czarno-biały
Dystrybucja: kioski
Cena: 16,00 zł