wstępniak

Witam

Część z Was zapewne już od tygodnia ponownie narażona jest na bardzo przykry obowiązek. Szkołę. Niektórzy biorą udział w akcji pod kryptonimem "kampania wrześniowa". Tym wszystkim na osłodę (a reszcie ku uciesze) prezentujemy zupełnie nowe oblicze KZ. Na pewno zdążyliście zauważyć (i zachwycić się) nową szatę graficzną i dwa indywidua, które rozsiadły się przy naszym logo. Pozwólcie, że je przedstawię. Urocza panienka to KiZia - osóbka bardzo zmienna i kapryśna. To ona zarządziła, że kolorami dominującymi w tym numerze będą różne odmiany czerwieni i różu. KiZia czuje się u nas doskonale i to od jej widzimisię będzie od dziś zależał ogólny design magazynu, tematy numeru itp. Wymyślił Ją aegirr, a wyczarował niezastąpiony Ziuto. Obok litery "Z" siedzi (z właściwym sobie inteligentnym wyrazem pyska) coś. To coś to KiZior, czyli bardzo źle wychowany, ale ubóstwiający komiksy diabeł, którego w nie oznakowanej paczce przysłali do redakcji Marcin "Andrzej" Gręźlikowski i Mariusz "Sopo" Sopyłło. Bestia strasznie się panoszy, udało mu się nawet wepchać do recenzji, gdzie demonstruje (w bardziej lub mniej dobitny sposób) co o danym tytule sądzi. Wszyscy ze strachem zastanawiamy się, co jeszcze wymyśli...

KiZia i KiZior to nie jedyne nowe osoby w tym numerze. Redakcja dosłownie puchnie w oczach, tym razem dołączyli do nas: dasst, Krzych Ayanami, Jerzy Szyłak, Krzysztof Lipka-Chudzik i Piotr "Geni" Kowalski. Zmienił się również układ magazynu. Zrezygnowaliśmy z dotychczasowego, mało funkcjonalnego schematu i dokonaliśmy swoistej rewolucji. Od dzisiaj w KZ znajdziecie następujące działy:


Top 3
- znane Wam już zostawienie najlepszych naszym zdaniem tytułów danego miesiąca

Temat numeru - czyli przekrojowy materiał poświęcony serii, autorowi itp.

VIP room - wywiady

Kuźnia - pierwszy z nowych działów, tu będziemy prezentować plansze z zapowiadanych komiksów

Przed premierą - przeczytasz w nim o tytułach, które są w trakcie wędrówki na półki sklepowe

Zagranica - czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o komiksach wydawanych zagranicą

Magazyn - analizy poszczególnych tytułów i mnóstwo innego, ciekawego stuffu

Pekaef - komiksowa prasa, książki i filmy

Felietony - stałe kolumny naszych felietonistów

Recenzje - chyba nie trzeba wyjaśniać...

Internet - dział obecne w KZ nie od dziś


Uff... tak to w dużym skrócie wygląda. Tym razem nie będę pisał co w środku - przekonajcie się sami. Gwarantuję moc atrakcji i niespodzianek. Na koniec jeszcze chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy głosowali na KZ w nominacjach do nagród K 03. Następny numer pojawi się w połowie października - szykujemy coś specjalnego na zbliżające się MFK. Pozdrawiam.


Sławek "pookie" Kuśmicki


Za pomoc w powstaniu tego numeru pragnę serdecznie podziękować: Wiesławowi Skupniewiczowi (Ziuto), Marcinowi Gręźlikowskiemu, Mariuszowi Sopyłło i Jankowi Korczyńskiemu.