Gunsmith Cats
Rozerwij się!

Rally Vincent jest dziewiętnastoletnią miłośniczką... broni. Inne dziewczyny kochają bluzeczki, ją kręcą giwery. Ulubiona to CZ75. Ma sklep "Gunsmith Cats" z wszelkiego rodzaju pukawkami i innym wystrzałowym asortymentem. Sama też jest wystrzałową brunetką. Hobby też ma - łowca głów (ale nie talentów oczywiście). Jeździ starym gratem z 1967 - Shelby Cobra GT500. To jakiś Ford Mustang, z silnikiem 355 KM, gracik taki, w 14 sekund do 170 km/h, czy coś koło tego.

Rally ma koleżankę, malutką taką blondynkę - Minnie May. 17 lat. Też wystrzałowa, tylko nieco w innym sensie... bomby lubi. Zrobi buuum z niczego, nawet z pantofelka. Nosi sobie granaty i bomby przy sobie, ot tak w razie czego. A kiedy trzeba ma nosa i zwietrzy nie swoją bombkę w pobliżu.

Kenichi Sonoda nie jest blondynką, nie jest też brunetką, nie, nie jest też szatynką ani rudaskiem, on jest autorem tej mangi. I nie powiem całkiem dobrze się sprawił. Pościgi, zwroty akcji, strzelaniny, kopaniny, a do tego niezłe dialogi, przyjemne rozrywkowe scenariusze. Bardzo dobrze i wiernie rysowane samochody i broń, dziewczyny też wiernie oddane, zwłaszcza w pewnych partiach (wydanie USA Dark Horse ocenzurował, Egmont pewnie też ocenzuruje).

Przez całą serię, prócz wspomnianych już młodych dam, przewija się jeszcze gromadka innych postaci, sprawnie zarysowanych i tyleż ciekawych, co sympatycznych. "Gunsmith Cats" to naprawdę przyjemny komiks, bez pretensji by uczyć czy poruszać, ma bawić i rozrywać. Rozrywa więc od dawna na zachodzie, a już niedługo zacznie u nas za sprawą Egmontu. Więc rozerwijcie się i wy wszyscy ponurzy intelektualiści, bo cała reszta bez rekomendacji sama przeczyta.


Adam "mykupyku" Gawęda

 

Zestawienie wydań zbiorczych
Dark Horse'a:

  1. Bonnie and Clyde
  2. Misfire
  3. The Return of Gray
  4. Goldie versus Misty
  5. Bad Trip
  6. Bean Bandit
  7. Kidnapped
  8. Mister V
  9. Misty's Run