Adam "mykupyku" Gawęda
rubryka mykapyka

Jesteśmy KZ

Miało być o polskim rynku komiksowym, miało być o forach komiksowych, ale będzie jeszcze okazja, chrzanić to teraz.

Czy zauważyliście jak się nam KZ rozwija? Z numeru na numer rośnie w oczach. Niedługo tak przytyje, że Jarek będzie musiał robić różne rodzaje zipów, bo czytelnicy przez modem nie przetargają takiej paki.

Morda mi się cieszy, bo nie tylko sam mam przyjemność pisania, ale i cała masa innych osób - KZ zgromadził niemal dwudziestu zapaleńców (kobiet brak - widać mają inne zastosowanie). Co ciekawe my wzajemnie niemal się nie znamy, większość z nas na oczy się nie widziała - to co nas łączy to KOMIKS. Spotykamy się na komiksowych forach, właśnie na nich zwerbowano większość z nas, spośród wielu mniej i bardziej nudnych/ciekawych dyskusji. Piszemy dla przyjemności (któryś nie?) i mam nadzieję, że coraz lepiej się nas czyta.

Czasem pookie siedzi mi na głowie i śmiertelnie suszy, czy ja już aby coś napisałem do jasnej cholery, czyli do numeru - ewidentnie pookie jest, jak moja rodzicielka, mniejszy o głowę a i tak traktuje mnie jak małe dziecko, które nieupilnowane pilnie psoci. Ale nie tylko mi na głowie siedzi, z częstotliwością wprost proporcjonalną do zbliżającej się premiery kolejnego numeru (prawda?). I dobrze, że mu się chce i próbuje zebrać cały bałagan w ramy KZ.

Jeszcze dużo czeka nas pracy, mamy ambicję recenzować wszystkie ukazujące się w Polsce komiksy, wszystkie ważne nadchodzące tytuły, zauważać wszystkie najważniejsze tytuły za granicą, i robić to co najmniej dobrze.

Nie chodzi o to byśmy byli najlepsi (a będziemy? ej konkurencja...), ale byśmy byli na tyle dobrzy, by na kolejny numer ktoś czekał i by można było ufać temu co i jak piszemy. Bo my nie musimy być dla nikogo mili, jesteśmy autentyczni, jesteśmy KZ. Ku chwale Ojczyzny. (Tylko nie myślcie, żeśmy cacy, bo różni z nas chłopacy.). Aha, jeszcze jedno - dupę w troki niech wezmą jeszcze ci, którzy maja w/o komiksie coś do powiedzenia, zapraszamy.

A ten numer to pewnie też się opóźnił? :)


Adam "mykupyku" Gawęda