"Pieśń strzyg" tom 2: "Pułapki"

Nivek, którego wciąż tropią agenci Downey'a stara się odnaleźć dr Chapman. Cień dostaje zadanie wyjaśnienia zabójstwa pewnego multimilionera. Chociaż akcja postępuje wciąż naprzód, to prawda o tajemniczych skrzydlatych stworach, które odgrywają istotną rolę w intrydze, jest wciąż dalej niż bliżej.

Charles Grosvenor, którego osoba interesuje Cień, był handlarzem broni. Jednak nie tylko tajemnica jego śmierci jest tym, co interesuje pracodawców agentki. Jego firma nie może wpaść w niepowołane ręce. Oczywiście sprawa ta powiązana jest z enigmatycznymi strzygami.

Dr Melinda Chapman przebywa pod opieką lekarską w szpitalu psychiatrycznym na oddziale intensywnej opieki. Spotkanie ze strzygą, jakie miało miejsce w poprzednim albumie, doprowadziło ją do stanów obłąkania połączonych z atakami histerii i agresji. Nieświadoma tego, co się wokół niej dzieje ma być przynętą, na którą ma dać się złapać Nivek.

"Pieśń strzyg" to zgrabnie narysowany komiks, ale to fabuła jest tym, na co czytelnik zwraca większą uwagę. Mimo to Guerineau puszcza wyraźnie oko do czytelnika rysując dwóch agentów tropiących Niveka z twarzami Samuela L. Jacksona i Johna Travolty, ucharakteryzowanych na bohaterów kultowego "Pulp Fiction".

Teoria spiskowa, tajemnicze istoty i agent, który jest zmuszony do działań na własną rękę. Jako miłośnik "Z archiwum X" odbieram tę historię bardzo pozytywnie. Wszystkie skojarzenia, jakie przychodzą na myśl z tym właśnie serialem dodają temu cyklowi uroku. Komu spodobał się początek, ten nie powinien zawieść się ciągiem dalszym.

Jakub "Tiall" Syty

Scenariusz: Eric Corbeyran
Rysunki: Richard Guérineau
Wydawca: Egmont Polska
Data wydania: 05.2003
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
Dystrybucja: księgarnie
Cena: 17,90 zł