Nowości z USA

Oto pojawił się w KZ (mam nadzieję, że na stałe) nowy dział, czyli krótko i na temat o amerykańskim rynku :) Co wydają, czego nie wydają, najważniejsze wydarzenia komiksowe, po co sięgnąć, a o czym lepiej zapomnieć :) W skrócie postaram się przybliżyć wam to, o czym wiem i to, o czym nie wiem :) A więc do dzieła, po co marnować słowa!

Amazing Spider-Man v2 #52 -Dig This (part 2) (Marvel)
Spider-Man staje wreszcie twarzą w twarz z tajemniczą istotą, siejącą popłoch wśród włoskiej mafii. Pokonany, dostaje nietypową propozycję od szefa owej organizacji. A gdy wydaje się, że nic go już nie zaskoczy, poznaje prawdę o pochodzeniu tajemniczego stwora. Nie zazdroszczę mu znalezienia się w tej pozycji. Został wymieniony w tym spisie ze względu na tryskający zewsząd humor, który naprawdę powala na kolana. (4)

Batman - Nevermore #02 (5 częściowa mini seria) (DC - Elseworlds)
1831 rok. Baltimore wstrząsa seria tajemniczych morderstw. Na miejscu zbrodni widziano podobno tajemniczą postać - ni to człowieka, ni to ptaka. Zagadka morderstw z Raven i tajemniczego człowieka w masce ściąga uwagę Edgara Poe. (4,5)

JSA - The Unholy Three #02 (3 częściowa mini seria) (DC - Elseworlds)
Kontynuacja "The Liberty Files". Po raz kolejny The Bat, The Clock i młody Clark Kent muszą połączyć swe siły, aby powstrzymać ex-agentów KGB, przed zniszczeniem całego życia na Ziemi. (3)

Mystique #01 (4 częściowa mini seria) (Marvel - Tsunami)
Prudence, mutantka wykonująca tajną misję na zlecenie Xaviera zostaje zabita z powodu informacji, jakie uzyskała. Jedyną osobą, która jest w stanie odnaleźć jej zabójcę i dokończyć misję jest Mystique. Trzeba ją tylko znaleźć. Żywą. Nie mogę się już doczekać ciągu dalszego :) (4)

Flash v2 #197 - Roque Profile : Zoom (DC)
Chyba najwyższy czas rozpocząć odliczanie do numeru 200. A któż lepiej nada się na głównego antagonistę, niż najbardziej przerażający z przecwników Flasha - Dr. Zoom? W numerze, historia opisująca pochodzenie nowego Zooma. (4,5)

Weapon X #08 - The Underground (part 2) (Marvel)
Ruch oporu obserwuje Keskero, aby znaleźć sposób na dotarcie do Neverland. W tym czasie Sabretooth wpada na pomysł pozbycia się swojego nowego "kłopotu". Seria stanowczo nabiera rozpędu. (3,5)

Wolverine - Xisle #05 (5-częściowa mini seria) (Marvel)
Zakończenie doskonałej serii z udziałem Wolverine'a. Muszę przyznać, że zaskoczyło mnie i utrzymało poziom. Prawdziwe "trzeba przeczytać". (4,5)

X2 Prequel - Wolverine
X2 Prequel - Nightcrawler
Dwa wprowadzenia do X2, opisujące zdarzenia bezpośrednio poprzedzające film. Pierwszy opisuje niespodziewane spotkanie Wolverine'a z Sabretoothem, które kończy się rozejmem w celu poszukiwania wspólnej przeszłości. Drugie opowiada o tym, w jaki sposób Wagner dostał się w ręce Strykera. Doskonałe przed pójściem do kina. (5)

Batman #614 - Hush (part 7) (DC)
Ciąg dalszy doskonałego storyline'a ilustrowanego przez samego Jima Lee. Tym razem Nietoperz staje oko w oko z Jokerem. (5)

Marvel Universe The End #04 (6 częściowa mini seria) (Marvel)
Kolejna część serii Infinity (znanej u nas z "FF - Infinity War"). Wskrzeszony faraon Akhenaten zabił już większość ziemskich bohaterów. Jedynym, który jest w stanie go powstrzymać jest Thanos Tytan. Tytuł jest znacznie lepszy od poprzedniego z serii (Celestial Quest), ale mimo wszystko... (2)

Namor #01 (Marvel - Tsunami)
Marvel cofa nas w czasie do 1920 roku, abyśmy mogli poznać losy młodego wtedy jeszcze księcia Atlantydy. Trudno na razie cokolwiek wnioskować o serii. (1,5)

Ultimate Spiderman #40 - Average Bear (Marvel)
Wciąż nie mogący się otrząsnąć po walce z Venomem, Peter musi stawić czoła problemom z kostiumem, M-J i Gwen. Niby nic takiego się nie dzieje, ale trzyma klimat i pojawia się nowy, potencjalny przeciwnik. (3,5)

Exiles #26 - Hard Choices (part 1) (Marvel)
Exiles z nowym członkiem, Illyaną Rasputin (Magik) zostają przydzieleni do kolejnego zadania. Tym razem muszą powstrzymać bohaterów - najemników przed...ratowaniem tysięcy ludzkich istnień. A myślałem, że ten tytuł nie może się stać lepszy (5)

Global Frequency #07 - Detonation (12-częściowa mini-seria) (Wildstorm)
Tajemnicza organizacja planuje zamach na agentów MI6 oraz rosyjskiego i niemieckiego wywiadu, a ponadto chce wywołać ogólnoświatowy chaos. Miranda Zero i jej zespół nie mogą do tego dopuścić. Seria trochę spuściła z tonu, lecz czyta się nadal doskonale. (4)

Sleeper #04 - Illusions (Wildstorm - Eye of The Storm)
Mini seria opowiadająca o losach tajnego agenta, infiltrującego organizację terrorystyczną. Tym razem Carver musi dokonać zabójstwa w miejscu, w którym nie można tego dokonać. Poznajemy róznież dzieje Miss Misery. Seria dla miłośników teorii spiskowych i dobrej sensacji o nadludziach. (4)

Venom #01 - Shiver (part 1) (Marvel - Tsunami)
Nasz ulubiony symbiot doczekał się już drugiej regularnej serii ze swoim udziałem. Tylko, że jak na razie bardziej przypomina to "The Thing" z Rusellem. Ale w sumie film się porządnie rozkręcił. (3 - tak dla zachęty)

X-Treme X-Men #25 - God Loves, Man Kills II (part 1) (Marvel)
William Stryker ucieka z więzienia z pomocą Lady Deathstrike. Wszystko zostaje zaaranżowane tak, że winą zostają obarczeni X-Men. Rozpoczyna się polowanie. Boże, jak ja kocham tę serię. (5!5!5!!!!)

Sentinel : Salvage #02 (Marvel - Tsunami)
Chłopiec znajduje na złomowisko tajemniczy chip. Instaluje go w robocie i ani się spostrzega, a ma w szopie odbudowującego się Sentinela. Ehh.. szkoda gadać. (0)

Domino #01 (4 częściowa mini seria) (Marvel)
Domino poszukując własnej matki trafia w sam środek czegoś większego. Czegoś, co może przerosnąć nawet ją. Niby nic ciekawego, ale zapowiada się miło. (3)

Tomasz "Klos" Kłos