"Alpha" tom 3: "Zapłata dla wilków"

We wrześniu nakładem wydawnictwa "Egmont" wyszedł trzeci tom z sensacyjnej serii "Alpha". Muszę przyznać, że jest to jedna z lepszych serii tego gatunku wydawana w Polsce. Na pewno jest nieporównywalnie lepsza w starciu z takimi gniotami z wydawnictwa Twój Komiks jak "Jassica Blandy" czy "Public Relations".

Od trzeciego albumu mamy istotną zmianę. Po śmierci poprzedniego scenarzysty Pascala Renarda zastąpił go Mythic i trzeba przyznać, że wyjątkowo sprawnie poprowadził akcję albumu. Obawy dotyczące charakteru, klimatu, a przede wszystkim dalszego poprowadzenia fabuły okazały się bezpodstawne. Uważam nawet, że zmiana scenarzysty wyszła opowieści na lepsze. Dialogi są bardziej sprawne, więcej jest prawdziwej akcji. Rysunki są realistyczne, na bardzo przyzwoitym poziomie, po prostu to, do czego przyzwyczaił nas Jigounov.

Akcja jest bardziej dynamiczna, szczególnie ostatnie kilkanaście plansz, gdzie naprawdę niczego nie możemy być pewni, wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Rzecz, podobnie jak w poprzednim tomie, dzieje się w Moskwie. Główny bohater - Alpha wraz ze swoją towarzyszką Assią Donkową cudem i to niejednokrotnie unika śmierci. Zmieniają się tylko potencjalni mordercy. Mamy tutaj oddział rosyjskich antyterrostów, prawdziwą moskiewską mafię, wysoko postawionych polityków zamieszanych w "ciemne interesy" oraz bliżej niezidentyfikowaną organizację.

"Zapłata dla wilków" zamyka trzyczęściową opowieść. Album powinien zadowolić nie tylko pasjonata sensacyjnych historii obrazkowych, ale także komiksowego amatora.

frycek

Scenariusz: Mythic
Rysunki: Pascal Jigounov
Wydawca: Egmont Polska
Format: A4, 48 stron
Cena: 16,90 zł