"Cedryk" tom 1: "Pierwszoklasiści"

W marcu wydawnictwo "Twój Komiks" uraczyło nas nową serią humorystyczną. Na pierwszy album o Cedryku składa się kilka średnio długich historii (od dwóch do dwunastu plansz). Autorem scenariusza jest Cauvin, natomiast rysunki są Laudeca. W Polsce czytelnik z Cedrykiem zetknął się już w "Świecie Komiksu" (nr 9, styczeń 1999), tam właśnie ukazała się krótka historia z trzeciego albumu cyklu "Klasa o podwyższonym ryzyku". We Francji ukazały się już szesnaście albumów, oczywiście wszystkie w przyszłości mają zostać wydane i u nas.

Cóż można powiedzieć o Cedryku? Jest on normalnym małym chłopcem, który styka się z wieloma, jak mu się wydaje, bagatelnymi problemami. Rodzina jego stanowi dość ciekawą społeczność. Relacje między ojcem, matką i dziadkiem są niezwykle zabawne. Bez wątpienia największym przyjacielem Cedryka jest jego dziadek, który tłumaczy mu wiele zagadnień z życia dorosłych.

Pierwsza, najdłuższa historia w albumie "Kosmiczny chodnik" jest chyba najmniej udaną z całego albumu. Naprawdę można nabrać niechęci do czytania pozostałych. Potem, na szczęście, jest już wiele lepiej. Osobiście szczególnie dla mnie zabawnym był epizod, w którym to dziadek i wnuczek zakochali się w tej samej kobiecie (nauczycielce Cedryka). Ogólnie album dobry dla dzieci, ale niekiedy coś ciekawego znajdą i dojrzalsi czytelnicy.

frycek

Scenariusz: Cauvin
Rysunki: Laudec
Wydawca: Twój Komiks 2002
Format A4, 48 stron
Cena:16,90 zł