Najważniejsze postacie i miejsca

Postacie pozytywne:

Funky Koval: Główny bohater całej opowieści. Były pilot A.S.F. czyli Aerospace Forces. Detektyw pracujący w agencji "Universs'. Nieprzekupny zawadiaka, który nie przebiera w środkach, aby dopiąć swego. Główny mediator w rokowaniach pomiędzy rasą Drolli, a ludźmi w sprawie budowy "Przyczółka". Koval jest także "solą w oku" dla szefów agencji "Stellar Fox" i frakcji Drolli, z Yarps Utt' Tannem na czele.

Brenda Lear: Pracowniczka agencji "Universs" i przyjaciółka Funky'ego. To dzięki niej Koval rozpoczyna współpracę z agencją. Poznają się podczas pierwszej (trefnej) misji Funky'ego, przy ochronie przesyłki. Mimo romansu Funky'ego z Miss Universum to właśnie Brenda staje się ostatecznie jego partnerką, nie tylko w pracy, ale i w życiu prywatnym.

Lilly Rye: Miss Universum i aktorka. Współzawodniczy z Brendą Lear o względy Funky'ego. Niestety w albumie "Wbrew sobie" zostaje zamordowana przez klona Kovala. Wydarzenie to ma miejsce dokładnie w rok po wybraniu Lilly na Miss Universum ... Kobieta ta, przypomina trochę Marylin Monroe i to nie tylko z wyglądu. Co prawda w komiksie nie jest to dokładnie pokazane, ale z niektórych wypowiedzi można wnioskować, że Lilly Rye romansuje nie tylko z Kovalem, ale także z politykami.

Yarps Dritt' Adr Atta: Przedstawiciel stronnictwa Drolli, chcącego pokojowej i partnerskiej współpracy z ludźmi. Nasi bohaterowie poznają go podczas misji na planecie Denebola 4. To właśnie dzięki Dritt'owi Koval przekonuje się, ż nie wszystkie Drolle chcą wykorzystać ludzką rasę o swych celów, co sprawia, że stają się sojusznikami.

Paul Barley: Szef, a także przyjaciel Funky'ego i Brendy. Wraz z nimi brał udział w wyprawie na DB4. Po powrocie na ziemię z tej misji stanął na czele agencji "Universs" jako jej prezes.

Vit Devro: Szef policji w Diego Sol. Jako jeden z nielicznych walczy z korupcją wśród policjantów i polityków. Dlatego też staje się sprzymierzeńcem "Universs" w walce ze "Stellar Fox".

Postacie negatywne:

Visa Vinego: Szef agencji "Stellar Fox". Żądna władzy i pieniędzy kreatura. Gotowy pomóc Yarpsowi Utt' Tanowi, w zamian, za tajemnice Drolli, które dałyby mu dostęp do dyktatorskiej władzy nad Ziemią.

Yarps Utt' Tann: Przywódca ugrupowania Drolli chcących wykorzystać ludzi do budowy "Przyczółka". Współpracuje z Vinego, próbując go jednocześnie wykorzystać do własnych celów.

Rhotax: Najemnik, pracujący na usługach "Stellar Fox". Prawa ręka Visa Vinego. Zbir z pod ciemnej gwiazdy, dla którego liczą się tylko pieniądze i własny tyłek. Po śmierci zostaje wskrzeszony przez Wielkiego Planistę i wysłany na Ziemię wraz z ciałem prawdziwego Kovala.

Inne ważne postacie:

Wielki Planista Drolli: Istota rezydująca na planecie o nazwie Xa'Ghu, znajdującej się w strefie Evara. Trudno jednoznacznie zdefiniować, czym jest Wielki Planista. Przypomina nieco Wielki Mózg z serii "Bogowie z kosmosu". Drolle, uważają go za wyrocznię i odwołują się do niego, w rozsądzaniu co jest prawdą, a co nie. Jednak Wielki Planista nie jest zupełnie uczciwy, a przynajmniej nie do końca są znane motywy jego postępowania. Przekonujemy się o tym w albumie "Wbrew Sobie".

Ważniejsze miejsca:

Diego Sol: Metropolia, w której mają swoje siedziby "Stellar Fox" i "Universs". Trudno zdefiniować, gdzie właściwie znajduje się Diego Sol, chociaż oprócz niego występują w komiksie miasta rzeczywiście istniejące, jak np.: Paryż. Jednak nie rozgrywa się w nich akcja komiksu.

Denebola 4: Planeta, na której odkryto pozostałości po starożytnej cywilizacji (Drolli). Także planeta więzienna, na której są przetrzymywane załogi zestrzelonych przez rasę Ankuzów statków, które doleciały zbyt blisko DB4. Ludzie ci są wykorzystywani przy pracach archeologicznych i niehumanitarnych eksperymentach naukowych, z tajemniczą super bronią, przeprowadzanych przez naukowców Toth'a i Conti'ego.

Poselstwo Drolli na Księżycu: Wydarzenia, rozgrywają się tutaj w kilku istotnych dla akcji momentach. Są to między innymi: Afera Zodiakalna, która rozpoczyna lawinę wydarzeń związaną z Drollami, a także miejsce w którym miało dojść do spotkania Funky'ego z Dritt'em, w celu rozpoczęcia pokojowego współdziałania ludzi i Drolli (które jednak nie doszło do skutku).

ciąg dalszy na następnej stronie